2 Yaşında “Cadı” Diye Sokağa Atılan Afrikalı Küçük Çocuğun Masal Gibi Hikayesi

Filmlere konu olabilecek bir "hayata tutunma" öyküsü...
Ucuz Bilet Bulunuyor...

Anja Ringgren Loven, Nijerya’da gönüllü olarak çalışıp insanlara yardım eden bir oluşumun üyelerinden biri. Onu haberimizin odak noktası yapan ise; annesi tarafından “cadı olduğu gerekçesi ile” sokağa atılan ve tam 8 ay boyunca sokakta tek başına yaşamak zorunda kalan 2 yaşındaki bu tatlı Nijeryalı bebek Hope...

Afrika’daki çeşitli ülkelerde çocukların eğitimi ve gelişimi için ellerinden geleni yapan uluslararası bir yardım kuruluş için çalışıyor Loven. Yine bir yardım operasyonu için, yoksulluk seviyesi en yüksek Afrika ülkelerinden biri olan Nijerya’ya giden yardım gönüllüsü, sokakta karşılaştığı ve daha 2 yaşında olan Afrikalı bu küçük oğlanın hikayesini, henüz daha bir “bebek” olan bu çocuğun neden sokakta yaşadığını merak ediyor.

Olayın altından ise tam anlamıyla bir “cehalet” örneği çıkıyor…

Nijerya’da sıklıkla görülen bir olay bu. Dini inançları yüzünden bazı çocuklar doğdukları gibi “cadı” ilan ediliyorlar. Hem de din adamları tarafından! Aileleri de “cadı” sandıkları çocuklarına bakmak istemiyor. Ya sokağa terk ediyorlar yada bir devlet kuruluşunun önüne bırakıyorlar.

Hikayeyi öğrenen gönüllü Loven olaydan çok etkileniyor ve hemen küçük çocuğa yardım etmek için tüm ekibi seferber ediyor. 8 aydan fazla bir süre sokakta yaşayan, açlıktan bir deri bir kemik kalan ve vücudunun çeşitli yerleri kurtlar tarafından kemirilen küçük çocuğa önce en çok ihtiyacı olan su ve yemeği veriyor. Sonra tam teşekküllü bir hastaneye götürülen çocuğun tedavisine başlanıyor.

Dünyadaki En Vahşi 10 Cadı Avcısı

Tüm bakımı kendisi üstlenen Loven olayı kişisel Facebook sayfasında paylaşınca sosyal medyadan hem maddi hem de manevi olarak yardım yağmaya başlıyor tam anlamıyla. 1 milyon dolara yakın bir yardım parası toplanıyor!

Durumu gün geçtikçe iyiye giden ufaklığa ingilizce “umut” anlamında gelen Hope adını veriyor.

Umudun gücü!

Olaydan 8 ay sonrası ise yüzünüzü güldürecek karelere kaynak olacak :) Yardım kuruluşu bünyesinde açılan bir konuk evinde 35 "kardeşi" ile beraber yaşıyor minik Hope.

Sağlık durumu çok şükür ki gayet iyi. Yeni "kardeşleri" ile oyunlar oynuyor. Çok yakında eğitimine başlanacak.

Kişisel Faacebook hesabından Hope'un durumu hakkında sürekli bilgiler paylaşan yardım görevlisi Loven'ın Facebook hesabını buradan takip edebilirsiniz.Instagram hesabı ise işte tam burada.

Özellikle Loven'ın Facebook hesabını çok aktif olarak kullandığını ve yaptığı çalışmalar ile ilgili anlık bilgiler verdiğini not düşelim.

Kaynak

"Cadı" Diye Sokağa Terk Edilen Çocuk

Ucuz Bilet Bulunuyor...
Mynet Seyahat ile yola çık!
    Bu butonla sen de Mynet Seyahat yazarı olabilirsin!